Důchodce

Marta Dušková
65 let, důchodkyně

Přivýdělek k důchodu

V důchodu jsem se dlouho starala o rodiče. Žili jsme z našich důchodů, a když umřeli, financí ubylo. Dnes je obtížné najít brigády pro důchodce. Práce pro důchodce je málo, proto jsem ráda, že jsem našla přivýdělek k důchodu u Fair Creditu. Přivydělám si 11 300 korun měsíčně.

Zajímají mě lidé a jejich starosti. Ráda totiž pomáhám druhým. I v důchodu jim mohu být nablízku. Díky Fair Creditu.

V důchodu jsem už skoro deset let. Těšila jsem se, že budu mít více volna a budu moci třeba cestovat. Místo toho jsem se musela starat o své rodiče, kteří se potýkali se zdravotními problémy. Nejdříve jsem pečovala o nemocnou mámu, pak o tátu. Volného času jsem tak měla méně, než jsem si původně představovala. Bydlela jsem s rodiči, starala se o kompletní chod domácnosti, řešila s nimi úřady, doktory, vše potřebné.

Bylo to náročné, ale na druhou stranu jsme alespoň díky našim důchodům měli vždy dostatek peněz. Žili jsme skromně, nekupovali drahé věci ani nejezdili na velké dovolené. Když rodiče zemřeli, bylo financí najednou mnohem míň. Pouze s mým důchodem pro mě bylo obtížné udržet dosavadní životní úroveň a musela jsem se proto přestěhovat do menšího a levnějšího bytu. V té době mi pomohl syn, který má velmi dobře placené zaměstnání. Nechtěla jsem mu však být dlouho na obtíž, přece jen má rodinu a malé děti.

Začala jsem hledat přivýdělek, díky kterému bych nejen pokryla všechny výdaje, ale také něco málo ušetřila, abych mohla koupit dárky vnukům, občas si zajela na dovolenou a někdy třeba vyrazila za zábavou do kina nebo divadla. Jen s důchodem by něco takového pro mě bylo nemyslitelné. Naštěstí jsem našla možnost přivydělat si u Fair Creditu.

Neberu to jako kšeft, je to pro mě práce, která mě opravdu baví. Zase mohu pomáhat lidem, být užitečná, když potřebují pomoci. Sama dobře vím, jak obtížné to je, když má člověk finanční starosti. Proto mám ke svým klientům blízko. Rozumím jim a těší mě, když jim můžu skutečně pomoci.

Kontaktujte nás IHNED

 
Jméno a příjmení*:
Ulice a č.p.*:
Město*:
PSČ*:
E-mail:
Telefon*:
Zpráva / dotaz:
Nejvyšší dosažené vzdělání*:

* položku je nutno vyplnit